موسسه اکسون محاسب

موسسه اکسون محاسب ( خدمات مالی و حسابرسی و مشاوره مالی و مدیریت ) در تاریخ 1381/10/22 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تحت شماره 14855 ،توسط  آقای حجت اله جهانخانی از اعضای حسابداران خبره ایران ، با نام اولیه مرتب حساب ثبت گردید.

 فعالیت قبلی موسسه در قالب موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت کنکاش مرتب بوده که از سال 1375 تاسیس و فعالیت می نموده است و سپس در سال 81 به مرتب حساب کیمیا تغییر نام داده و در حال حاضر تحت نام اکسون محاسب فعالیت می نماید.

موضوع فعالیت این موسسه به موجب اساسنامه « انجام خدمات مالیحسابداری ، حسابرسی ، اصلاح حساب ، مشاوره مالی و مالیاتی، مدیریت و طراحی سیستمهای مالی و صنعتی » می باشد.

انجام در کوتاهترین زمان

تیم حرفه ای

تجزیه و تحلیل تخصصی کسب و کار شما

پشتیبانی توسط کارشناسان مجرب

ردیفتعدادی از نفرات کادر اجرایی ومشاورین ارشد موسسه در بخش های حسابداری - حسابرسی 
1حجت اله جهانخاني - مدیر عامل
کارشناسی ارشد در رشته حسابداری و حسابرسی با بیش از 28 سال سابقه مدیریت مالی ومدیریت حسابرسی مستقل وداخلی در شرکتهای صنعتی و بازرگانی وتولیدی - عضو انجمن حسابداران خبره ایران - عضو انجمن حسابرسان داخلی تایید شده توسط هیات نظارت سازمان حسابرسی و هیات تشخیص صلاحیت جامعه حسابداران رسمی ایران
جهانخانی
2دکتر غلامرضا فرساد- مشاور ارشد وهمکارموسسه
دارای فوق دکترادر رشته حسابداری ومالی ودارای بورد تخصصی - استاد دانشگاه - دارای 25 سال سابقه اجرایی ومدیریتی در بزرگترین شرکتهای صنعتی کشور
1=
3احمد بیابانی - مشاور ارشد وهمکار موسسه
کارشناسی ارشد در رشته حسابداری - با بیش از 22 سال سابقه معاونت و مدیریت مالی در شرکتهای بزرگ صنعتی، تولیدی و بازرگانی و هولدینگ های معتبر - عضو انجمن حسابداران خبره ایران - تایید شده به عنوان حسابدار خبره ایران

123
4سيد حميد حسيني
کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی با 20سال سابقه کار در شرکتهای تولیدی وبازرگانی ( مدیریت مالی )
حسینی
5حسین آزاد کار لنگرودی
کارشناسی ارشد رشته حسابداری دارای 15 سابقه در شرکتهای پیمانکاری (مدیریت مالی)
آزادکار
6محمد حسين احمدي مطلق
کارشناسی ارشد رشته حسابداری و حداقل 10 سال سابقه در سرپرستی حسابرسی و امور مالی (تخصص در امورمالی و حسابرسی )
محمد احمدی
7سهیل کریمی
کارشناسی رشته حسابداری 10 سابقه در شرکتهای تولیدی وبازرگانی
کریمی
8مریم آقا زاده کلور
کارشناسی رشته حسابداری دارای 10 سابقه در شرکتهای پیمانکاری
اقازاده
9زهرا علیمحمدی
کارشناس رشته حسابداری با 15 سال سابقه در شرکتهای تولیدی وبازرگانی
زهرا علیمحمدی
10نوشین صحرائی
کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر وحسابد اری با 8 سال سابقه (تخصص حقوق ودستمزد) در نرم افزارها ی مالی
نوشین صحرایی
11عطیه رمضانی
کارشناسی رشته حسابداری ِ با 6 سال سابقه کار ( تخصص در نرم افزار های مالی وخزانه داری)
عطیه رمضانی
12زهره سلطانی
کارشناس رشته حسابداری با 7 سال سابقه در شرکتهای تولیدی وبازرگانی (تخصص در حسابداری انبار وفروش)
زهره سلطانی فر
13ساناز خوردسال
کارشناسی ارشد رشته مدیریت بیمه با 14 سال سابقه کار (تخصص قوانین کار وبیمه ) مدیریت اداری
ساناز خوردسال

برون سپاری خدمات مالی و حسابرسی داخلی

 

شرکتهای امروزی با انگیزه های مختلفی نظیر جلوگیری از افزایش تعداد کارکنان و هزینه های ثابت و استفاده از خدمات تخصصی به برون سپاری بخش های مختلف خود اقدام می کنند . خدمات مالی و حسابرسی داخلی از حوزه هایی هستند که هر روز شرکتهای بیشتری به برون سپاری آنها روی می آورند.

چرا باید به برون سپاری برخی فعالیت ها اندیشید:

کاهش هزینه

• با برون سپاری برخی فعالیت ها نیاز به استخدام و آموزش نیروی انسانی جدید و همچنین هزینه های ثابت مربوط به تخصیص فضا و امکانات به این بخش ها کاهش می یابد. 
• برون سپاری این امکان را به سازمان می دهد که به جای تخصیص هزینه برای انجام کلیه امور در یک بخش، خدمات مورد نیاز خود را گزینش کرده و هزینه ها را کاهش دهد. 

بهره مندی از تخصص و تجربه کارشناسان هر زمینه 
• با توجه به محدود بودن نیروی کار هر سازمان، برون سپاری فرصت تمرکز نیروی انسانی بر فعالیت اصلی سازمان را فراهم   می آورد. 
• انتخاب پرسنل شایسته در زمینه ای که تخصص مدیران یک سازمان نیست دشوار خواهد بود؛ با برون سپاری می توان کار خود را به متخصصان و صاحبان تجربه در هر زمینه سپرد. 
• بسیاری از کسب و کارهای کوچک که امکان استقرار بخش های مستقل در هر زمینه نظیر حسابرسی داخلی، خدمات مالی و غیره در حد سازمان-های بزرگ و تخصیص بودجه مستقل برای این بخش ها را ندارند، با برون سپاری این امور به شرکت های متخصص از خدمات در حد سازمان-های بزرگ بهره مند خواهند شد.

کنترل و نظارت 

• با توجه به محدود بودن وقت مدیران سازمان ها، با برون سپاری بخش های در حال رشد و گسترش، امکان نظارت و کنترل دقیق آن ها توسط مدیران شرکت های طرف قراردادِ برون سپاری فراهم می آید. 
• هر زمینه از کسب و کار ریسک های مختص خود را دارد؛ شرکت های ارائه کننده خدمات با داشتن تخصص، تجربه و آشنایی با ریسک های حوزه فعالیت خود قادر به مدیریت کارآمد آن ها خواهند بود.

بازگشت به بالا